Whatsapp Sipariş
Telefondan Sipariş
Halı Yıkama

Halı yıkama işlemi birkaç aşamadan oluşmaktadır. Yıkama işlemi halıların türlerine göre farklılık gösterebilir.

İlk aşamada toz alma veya toz silkme işlemi yapılır. Toz alma işlemi Kanlıca Halı Yıkama firmamızda özel tasarlanmış toz silkme makineleriyle yapılmaktadır. Bazı hassas halılar bu işleme tabii tutulmayabilir.

Toz silkeleme işleminden sonra halılar yıkama makinelerinde halının türüne göre tam otomatik makinelerimizde yıkanır.

Yıkama işlemi ve durulamadan sonra yıkanan halılar üzerindeki suların kalmaması için sıkma ve kurutma işlemine tabi tutulur. Bu aşama sonunda halılar %95 oranında sudan arındırılmış bir durumdadır.

Sadece dokunulduğunda hissedilecek nem oranı olan halılar sıkma aşamasından sonra özel hazırlanmış kurutma odalarına alınır. Kurutma odaları her firmanın bünyesine göre değişiklik gösterir. Kurutma odaları kış ayları için özel hazırlanmış bölmelerdir. Kanlıca Halı Yıkama olarak kurutma odalarımız yılın her günü 4 mevsim hizmete cevap verebilecek kapasitededir.

Tamamıyla kuruyan halılar kuruma aşamasından sonra da bir süre havalandırılır ve paketleme aşamasına geçilir. Bu işlem yapılırken yıkamada gözden kaçan lekeler ışık altında yakından kontrol edilir. Herhangi bir lekeye rastlanırsa kontrol masası üzerinde özel leke sökücü yardımı ile lekeye müdahale edilir.

Halıdaki kötü koku oluşumunu engellemek için parfümleme yapılır ve halı rulo halinde paketlenir. Paketlenen halılar firma servisleri tarafından alınan adreslere teslim edilir.